Nenuostabu, kad jums kyla toks klausimas - turbūt daugelis žmonių Lietuvoje paklaustų to paties, nes šios rūšies šokiai yra naujovė mūsų šalyje. Pasirodo, šokiai linijose – viena seniausių pasilinksminimo formų. Daugeliui line dance šokiai patrauklūs dėl vienos labai patrauklios priežasties – norint  šokti čia nebūtinas partneris, kurį rasti, žinia, kartais būna ne taip jau lengva. Šie šokiai iš ties išskirtiniai, nes šokama šokėjams išsirikiavus linijomis. 

Apie linijinių šokių savitumą byloja ir tai, kad jų formavimuisi įtakos turėjo įvairiausių pasaulio tautų – airių, škotų, afroamerikiečių, indėnų, graikų ir kt. – šokių žingsniai, o taip pat populiarusis valsas, polka, ča ča, čarstonas… Linijiniai šokiai šokami pagal penkių skirtingų ritmų muziką: polką, valsą, ča ča, svingą, funky. Šokti gali kiekvienas, tiek jaunas, tiek senas – šie šokiai ypatingi dar ir tuo, kad sujungia skirtingas tautas. Šokti išties labai smagu, nes skamba populiariausi muzikos kūriniai. Vargu ar gali būti geresnė pramoga.

Įsitikinkite patys!

Šiek tiek istorijos

Kai kalbama apie istoriją, įprasta manyti, kad tai nuobodu, bet šito tikrai negalima taikyti line dance šokiams. Įdomu, kad jie priklauso Country Westerndance šokių grupei, kilusiai iš nacionalinių šokių ir pradėjusiai formuotis apie 1800-uosius metus, nors duomenų apie linijose šokamus šokius aptinkama dar Senovės Graikijoje! Line dance šokių protėviais laikomi šokiai Contradance („contra”- priešais) bei Stroll (pasivaikščiojimas), nes ir čia žmonės šokdavo linijomis, vienas priešais kitą. Šokių linijose era prasidėjo apie 1970-uosius, įsibėgėjus disko šokių manijai.Beje užteko garsiam Holivudo aktoriui Džonui Travolta sušokti kino filmuose “Grease” ir “Saturday night fever”, ir line dance šokiai pasaulyje ėmė žaibiškai populiarėti. Naujieji šokiai plito tarsi lakus virusas, juos šoko visur: pramogų klubuose, vakarėliuose. Europą line dance šokiai pasiekė apie 1980 m. Šių laikų Line dance choreografijos tėvu yra laikomas Džimas Feranzo, sukūręs klasika tapusius šokius “Tuch Pusch” ir “Waltz Across Texas”. Beje, ar jūs dar nešokate?..

Kaip šokti Line dance

Nesijaudinkite, išmokti visai nesudėtinga! Tereikia noro, trupučio pastangų ir pajusite, kad jau greitai galėsite lygiuotis į geriausius šokėjus. Tačiau ir čia yra kelių lygių – vadinasi, ir skirtingo sudėtingumo, šokių, kad pasirinktumėte priimtiniausius. Anksčiau reikalavimai buvo didesni, pavyzdžiui, šokant rankas reikėjo laikyti tik tam tikroje nustatytoje padėtyje, bet dabar jau šokama daug laisviau. Iš pradžių šokėjai mokosi žingsnių, po to juos jungia į atskirus blokus ir įsimena juos ir t.t… Ar jūs vis dar nešokate?.. Ko gi laukiate?..

Line dance apranga

Svarbu, kad apranga ir avalynė būtų patogūs.

Kodėl žmonės mėgsta šokti Line dance

 1. Nereikalingas porininkas ar porininkė.
 2. Gera muzika, skambanti topų viršūnėse.
 3. Įvairių šokio žanrų judesiai.
 4. Palaikoma puiki fizinė forma, sudeginama nemažai kalorijų.
 5. Tinka visoms amžiaus grupėms.
 6. Įdomi laisvalaikio praleidimo forma.
 7. Galimybė keliauti ir susitikti su kitais Line dance klubais.

Tai šokiai, kuriuos gali šokti visur ir visada!

Etiketas

Etiketo žinojimas dar labiau padės jums džiaugtis šokiu, ypač jeigu kiekvienas stengsis jo laikytis ir paisyti.

 1. Šokių aikštelė yra skirta visiems šokėjams.
 2. Niekada nestovėkite, nesikalbėkite, neikite į šokių aikštelę nešini maistu ar gėrimais.
 3. Atsiminkite, kad DJ vaidina didelį vaidmenį vakarėlių metu, jis parenka muziką ir pakviečia jus į šokių aikštelę.
 4. Atsiminkite, kad kiekvienas visų pirma buvo pradedantysis, būkite pakantūs ir geranoriški jiems.
 5. Šokio metu nemokykite kitų, ypač jei šokių aikštelėje nėra pakankamai vietos.
 6. Jei šokių aikštelėje yra mažai vietos, šokite mažais žingsneliais.
 7. Jei visos linijos pilnos, pradėkite kitą, kad išvengti išorinių trukdžių.
 8. Niekada neikite skersai šokių aikštelės, norėdami patekti į kitą pusę, eikite aplinkui.
 9. Ir galiausiai, laikykite galvas pakeltas aukštai, šypsokitės ir mėgaukitės šokiu.

Line dance šiandien

Šie šokiai – ne tik puiki laisvalaikio praleidimo forma. Sykiu tai – gyvenimo būdas. Besimokantieji line dance šokių praplečia savo draugų gretas, nes labai greitai susiranda bendraminčių. Vakarėlių, pobūvių metu rengiami Line dance maratonai, ilgiausios linijos rekordai, geriausios šokių grupės ar stilingiausio šokėjo rinkimai, kuriuose, kai jau šiek tiek pramoksite, bus smagu dalyvauti ir jums. Be to, yra organizuojamos ir pasaulinės Line dance varžybos, į kurias išbandyti jėgų atvažiuoja šokėjai iš žymiausių line dance šokių mokyklų. Ar ir dabar dar nešokate?.. Jūs tikrai turite pabandyti!

2012. LINEDANCE LT
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker