Onyte, einam su manim pašokti...

„Ekstra panelė“
Tautvydė Valentaitė

Taip kadaise dainavo Lietuvos scenos artistai, turbūt net neįtardami, kad XXI a. pradžioje jaunimas tryps ne tik  kojomis, bet ir rankomis bei ant galvos.
Kol pasaulis kraustosi iš proto stebindamas kūno lankstumo ir ištvermės galimybėmis, mūsų šalies šventėse geras šokėjas – vis dar retas svečias.  Nėra nieko baisiau už įsiaudrinusią merginą arba vaikiną, kuris staiposi ir raitosi, kaip tik gali, sau atrodo fantastiškai kietai, o aplinkiniai griebiasi už pilvų, stengdamiesi sulaikyti absurdiško juoko protrūkius.
"Ekstra panelė" drąsiai skelbia pabaigą numindžiotų kojų bei nevalingų trypčiojimų vakarėliams ir siūlo išsirinkti šokius pagal charakterį bei stilių.

Linijiniai šokiai
Neverta nusiminti, jei skaitai šias eilutes ir ašaroji, kad Lietuvoje neįmanoma rasti normalaus šokių partnerio, kurio nereiktų įkalbinėti ir nuolat raginti vietoj futbolo rungtynių eiti į šokių pamoką.
Pasaulyje seniai žinoma, kad žmogus kuo puikiausiai gali judėti ir vienas, o ypač smagu tai daryti šokant linijinius šokius – visi sustoja eilėmis ir šoka tarsi viena banga.
Linijinių šokių tradicijoms įtakos turėjo įvairiausių pasaulio tautų – airių, škotų, afroamerikiečių, indėnų, graikų -- šokių žingsniai, taip pat populiarusis valsas, polka, ča ča, čarlstonas.

"Vienu metu šoka tiek žmonių, kiek telpa salėje arba aikštėje. Neseniai Estijoje pasiekėme Gineso rekordą -- vienu metu šoko per 2000 žmonių iš trijų Baltijos šalių. Linijiniai šokiai išsiskiria tuo, kad visame pasaulyje mokomi
vienodi judesiai, tad šokėjai susitikę bet kuriame krašte gali tą pačią akimirką pradėti šokti kartu", -- sako šokių vadovė Renata Janušonienė.
Tinklalapyje www.linedance.lt rasi visą šokio istoriją, tradicijas bei būdus, kaip pradėti šokti Lietuvoje.  Profesionalių choreografų pamokos nėra itin brangios (viena -- iki 10 Lt, kuo dažniau lankai, tuo kaina mažesnė).

DAUGIAU PUBLIKACIJŲ

2012. LINEDANCE LT
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker