Palangos J.Basanavičiaus gatvėje – penki šimtai šokėjų

Linijiniai šokiai Lietuvoje dar tik skinasi kelia į pripažinimą.
Rima Beinoravičienė

Visame pasaulyje populiarūs linijiniai šokiai jau antrą kartą masiškai šokami Palangoje. Šeštadienio pavakare 23 linijinių šokių klubų atstovai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos populiariausioje kurorto J.Basanavičiaus gatvėje surengė 40 minučių trunkantį pasirodymą.
Lrytas.lt videorubrikoje – reportažas iš Palangos. 500 šokėjų, sustojusių dviem eilĖmis, šoko 250 metrų ilgio atkarpoje. Šokėjai sušoko dešimt šokių. Pasirodymas pritraukė ir išjudino ne vieną iš pajūrio grįžtantį poilsiautoją.
Linijiniai šokiai Lietuvoje dar tik skinasi kelią į pripažinimą, todėl nėra ypatingai populiarūs. Daugeliui lietuvių tai – naujiena, todėl šeštadienį dauguma atostogaujančiųjų Palangoje su nemenku susidomėjimu stebėjo linijinių šokių šokėjų koncertą.
Linijiniai šokiai sukurti Amerikoje, septintąjį dešimtmetį atkeliavo i Europą. Lietuvoje šių šokių klubuose pradėta mokyti tik prieš trejus metus.
Šie šokiai ypatingi tuo, jog grojant muzikai šokėjai juda pagal bendrą, užpatentuotą choreografiją.
Pernai Palangoje linijinių šokių kolektyvų pasirodymas surengtas pirmą kartą. Tuomet dalyvavo du šimtai šokejų. Kitamet planuojama i renginį sukviesti devynis šimtus šokejų. Jie turetų užimti visa tiek pat metru besitesiančią Basanavičiaus gatvę.
Informacija paimta iš www.lrytas.lt

DAUGIAU PUBLIKACIJŲ

2012. LINEDANCE LT
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker